25 631 15 01 call
Pon. - Pt. 10 00 - 18 00, Sobota 11 00 - 14 00
Menu

Wyszukaj ofertę

9. Wenecja Północy - Sankt Petersburg - 6 dni

Miejsce: Rosja Oferta: Wycieczki objazdowe
9.  Wenecja Północy - Sankt Petersburg - 6 dni

Informacje dotyczące wycieczki

Cena za osobę: 1680 zł / os. Długość: 6 dni Termin: 28.07 - 2.08.2019 Nazwa hotelu: Hotel *** Typ dojazdu: Autokar Wyżywienie: HB - Śniadania i obiadokolacje

Opis wycieczki

 

Program:

1 dzień:
Zbiórka uczestników godz. 6.00. Przejazd przez Suwalszczyznę i Litwę na Łotwę do miasta Rezekne, centrum historycznej krainy Łatgalii. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Rezekne.
2 dzień:
Śniadanie. Wyjazd do Rosji (przekroczenie granicy łotewsko - rosyjskiej). Dalsza podróż do Pskowa, gdzie oglądamy cerkiew św. Trójcy z najwyższym ikonostasem. Przyjazd do Petersburga - panoramiczny objazd miasta. Obiadokolacja i nocleg w Petersburgu.
3 dzień:
Śniadanie. Wyjazd do letniej rezydencji Piotra I do Peterhofu - Wersal Północy. Tu zapraszamy na spacer po wspaniałym parku, którego największą atrakcję stanowi komleks 140 fontann, wodne niespodzianki, wielka kaskada. Po przerwie, po południu przejazd do centrum Petersburga. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem-Plac i Katedra Św. Izaka, pomnik Mikołaja I oraz największy zabytek sztuki mozaiki rosyjskiej – Pomnik Zmartwychwstania Pańskiego. Główna magistrala Sanki-Petersburga- Neski Prospekt, gdzie w jego pobliżu rozmieszczono największe muzea, biblioteki, teatry, sklepy, banki, hotele i restauracje, oraz gdzie znajduje się jeden z cudów rosyjskiego klasycyzmu - Sobór Kazański. Czas wolny w okolicy Prospektu Newskiego. Obiadokolacja i nocleg w Petersburgu.
4 dzień:
Śniadanie. Zwiedzanie Pałacu Zimowego, gdzie znajduje się jedno z największych muzeów na świecie-Ermitaż.Za datę powstania Ermitażu przyjmuje się rok 1764, kiedy to cesarzowa Katarzyna II nabyła 225 obrazów mistrzów zachodnioeuropejskich. Obecnie zasoby muzeum to dzieła malarstwa, rzeźby obiekty architektury oraz wnętrza Pałacu Zimowego m.in. słynne schody Jordańskie, Mała i Wielka Sala Tronowa, Sala Malachitowa Teatr Ermitażowi. Następnie oglądamy Gmach Admiralicji Sztabu Generalnego, Plac Senackiz pomnikiem Piotra I - Miedziany Jeździec. W dalszej części dnia udajemy się do Twierdzy Pietropawłowskiej na Wyspie Zajęczej, położonej na północnej brzegu Newy. Znajduje się to Sobór św. Piotra i Pawła, gdzie spoczywają prawie wszyscy rosyjscy imperatorzy. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg w Petersburgu.
5 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Carskiego Sioła - drugiego wielkiego zespołu pałacowo-parkowego pod Petersburgiem. Była to letnia rezydencja Katarzyny II, do którego prowadzą galowe schody. Zwiedzamy poszczególne sale ozdobione złoconą boazerią, lustrami i bursztynem- Bursztynowa Komnata. Archiketura Pałacu harmonijnie łączy się z parkami i ogrodami. Park Katarzyny zdobny jest w przeróżne pawilony, dekoracyjne budowle, romantyczne mostki i rzeźby. Czas wolny na posiłek we własnym zakresie. Następnie udajemy się w podróż powrotną. Przekroczenie granicy rosyjsko-łotewskiej.
6 dzień:
Przyjazd w godzinach rannych na Litwę. Pobyt w Kownie. Jak w każdym tego typu mieście centralny punkt Starego Miasta stanowi rynek z XVI - wiecznym ratuszem. Wokół znajdują się liczne odrestaurowane kamieniczki z czerwonej cegły. W jednym z narożników rynku znajduje się też katedra św Piotra i Pawła - największa gotycka świątynia na Litwie. Najstarszy na Litwie jest również kowieński zamek, którego ruiny można podziwiać. Zostało już z niego niewiele, ale wciąż przyciąga uwagę jako symbol krzyżackiej przeszłości. Obiadokolacja i nocleg w Kownie.
7 dzień:
Śniadanie. Droga powrotna do Polski.

Cena:

1680 zł / osoba


Cena zawiera:

  • Transport autokarowy (klimatyzacja, video, barek),
  • ubezpieczenie KL i NNW, 
  • wyżywienie: 4 noclegi, 4 śniadania, 4 obiadokolacje,
  • opieka pilota na cały czas trwania wycieczki,
  • program turystyczny.
  • podatek Vat

 

Cena nie zawiera:

  • Biletów wstępu i usługi przewodników lokalnych – 90 Euro/osoba 
  • koszt wizy rosyjskiej 380 zł. - płatne obowiązkowo przy wykupieniu wycieczki.

 

Uwaga:

Cena skalkulowana przy 35 osób płacących !

O kalkulacje przy mniejszej grupie zapytaj w biurze.

Cena skalkulowana przy założonym kursie 1 euro = 4,3 zł

 

Wenecja Północy - Sankt Petersburg - Rezerwacja wstępna na 24 H.

Oferta dla szkół

zobacz szczegóły »

Oferta dla firm

zobacz szczegóły »